Blog

tylko unikalne i tematyczne artykuły

Aktualnie kondycja UE

Choć Unia Europejska jest obecnie w kryzysie, to jednak wcale nie jest powiedziane, że nadal nie jest silną organizacją. W końcu skupia wokół siebie dużo zamożnych państw. Ciągle UE jest federacją niezmiernie bogatych krajów.
Naturalnie nie wszystkie są bardzo bogate, ale w porównaniu z chociażby większości państw w Azji, to tak czy siak UE to wielka potęga. I chociaż ostatnio niezbyt szybko się rozwija, przynajmniej w porównaniu z choćby Brazylią, to musimy mieć na uwadze, że to nadal Chiny gonią nasz kontynent. Choć oczywiście wcale nie jest powiedziane, iż UE jest idealną organizacją. Moim zdaniem UE to świetny pomysł – nawet po połączeniu i tak jesteśmy mniejsi, niż Chiny czy Indie, więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednakże dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny i inne potęgi – bądź aspirujące do ich miana, dużo szybciej nas doganiają. To niedobrze, bo w końcu w interesie Europy jest to by UE w dalszym ciągu była potęgą. I naturalnie tak będzie, ale trudno powiedzieć czy na przykład problem dotyczące wielkiego bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych osób, szybko zostanie zażegnany. Być może Europę czeka los choćby Włoch, a więc niby zamożnego kraju, który jednakże ma wielkie kłopoty z funkcjonowaniem? Ciężko jednoznacznie rzec…
słowa kluczowe: Wiedza, Nauka i Szkoła, Edukacja i Szkoła, Edukacja.

Polecamy także:

Categories: Nauka

Comments are closed.visit

Where to hookup with with many date chick to http://www.paddington-escorts-agency.eu? Provided ...